אם יוולד לי ילד

לפני חודשיים בדיוק נולד לי בן ראשון.

חודשיים, בוודאי חודשיים ללא שינה, הם לא זמן מספיק בכדי לעכל את השינוי הזה בחיים. כלכך הרבה דברים קורים חדשות לבקרים, כשכל יום מביא עימו תגליות ותובנות חדשות וזה עוד כשהעולל הוא לא הרבה יותר ממאגר גז לא מנוצל (אם תשובה היה יודע מה יש לי בבית, התינוק היה מולאם מזמן).

על כל פנים, מה שהעסיק אותי עוד לפני הלידה, הוא החינוך המוזיקלי של הילד. ואני לא מתכוון לזה שהילד הולך לשבת מגיל שנה על פסנתר ולהתאמן 10 שעות ביום. אני מדבר על מה שישמע בבית. בבית הוריי שמעו הרבה מוזיקה. על הפטיפון (שלמדתי להפעיל בערך בגיל 5) הסתובבו 'כוורת' ואלביס וגם ננה מושקורי ודאלאראס (אין לנו שורשים יוונים, אבל אבא תמיד התחבר למוזיקה הזאת) ואריק לביא ותקליט שהיה אהוב עליי במיוחד: "משירי תנועות הנוער", שמצאתי כעבור שנים בחנות תקליטים משומשים ורכשתי לעצמי. והשירים שאבא היה שר מלהיטי התקופה, כשהיינו יוצאים לטייל – 'סליחות' של יהודית רביץ ו'ימים לבנים' הנפלא של שלמה יידוב (ולאה גולדברג, חשוב לציין) – הם מהשירים האהובים עליי עד היום. חינוך מוזיקלי. על זה אני מדבר.

חבר טוב שלי סיפר לי שהוא טוען את נגן ה-mp3 של בתו במוזיקה איכותית, שייכנס לה בשאפל פתאום איזה פי ג'יי הארווי בין כל הג'סטין ביבר והניקי מינאג'. אני חושב שזה רעיון מצויין, אם כי לא ישים על ילד בן חודשיים, אבל כבר במחלקת יולדות השמעתי לו את ה – Magical Mystery Tour שהיה לי על האייפון. וכשחזרנו הביתה שמענו יחד את 'זיגי' של בואי ורקדנו לצלילי Establishment Blues אצל גל אפלרויד הנהדר. באוטו אנחנו שומעים את האחרון של ברי ומתי כספי ולפני השינה מה שמנגן זה המובייל שמעל המיטונת. בכל-זאת, ילד בן חודשיים.

ויש לי עוד כלכך הרבה דברים להשמיע לו – ג'יימס בראון בשביל הגרוב ונינה סימון בשביל הרגש ודילן בשביל הסיפורים וסטיבי וונדר בשביל הנשמה וליאונרד כהן בשביל השכל ולואי ארמסטרונג (בשביל הכל יחד) ובוב מארלי… הבן שלי ישמע הרבה בוב מארלי! אוףףףףףף………….. יש הרבה להספיק…

מה שבטוח – עומר (ככה קוראים לו) ישמע הרבה הנרי מאנסיני.

HENRY MANCINI – BABY ELEPHANT WALK

תגובה אחת על הפוסט “אם יוולד לי ילד

  1. ילד עוד רחוק ממני (מחסור פעוט בפרטנרית) אבל אולי אני צריך לעבוד כבר מעכשיו על הפלייליסט.
    אלוהים! ילד מסכן שלי, יש היום כזו אינלפציה של מוזיקה שאני מקווה שאפשר להכיל את כל הסגנונות והברכות.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *